VSTUPUJETE NA WEBOVÉ STRÁNKY S PRODEJEM ALKOHOLU.

POUZE PRO STARŠÍ 18 LET

Vstoupit

 

Itálie mapka_1

Asi dvě hodiny potom, co překonáte hraniční přechod Brenner, se dostanete do podmanivého údolí italského Alto Adige, kde se daří odrůdám Pinot Grigio, Chardonnay, Sauvignon, Pinot Blanc, Riesling, Gewurztraminer… Po cestě do Verony se vás bude snažit zmást vesnička Tramin. Bude se tvářit jako kolébka Tramínu červeného. Nenechte se ošálit, je to jen krásná lhářka. I přes to jsou místní Tramíny na světové úrovni. V Alto Adige najdete i elegantní červená vína - Cabernet, Merlot, Rulandské modré/Pinot Nero. U nás si z této oblasti vychutnejte excelentní vína z vinařství Armani a Colterenzio. 

Zapomeňte na Julii. Verona je symbolem vinařské křižovatky a my jste v této oblasti – konkrétně v Piemontu – našli několik butikových vinařů, se kterými se přátelíme již řadu let a jejich vína patří na absolutní italskou špičku – Serradenari, La Tartufaia, Gaja, Voerzio, Ettore Germano, Marchesi di Gresy. Piemont je, jak jinak, rájem Nebbiola, ze kterého se zde vyrábí nejslavnější italské víno Barolo a jeho „jemnější“ verze Barbaresco.

Pokud se vydáte na jih, ocitnete se nejen rodišti renesance, slavné Florencii, ale především budete v Toskánsku, kde hraje klíčovou roli Sangiovese. Jak božský nápoj si dopřejete, můžete odvodit od Sangius Jovis, což znamená krev Jupitera. Toskánsko je známé pro své Chianti, Bolgheri, Maremmu, Montalcino či Montepulciano, která pro vás přivážíme z vinařství Fattoria Pogni, Poggio Bestiale, Fattoria di Magliano, Rocca di Frassinello, Angelo Gaja, Baricci, Avignonesi, Biondi Santi nebo Altesino.

Dále se vydáváme pro nejlepší italská vína do oblasti Marche a Abruzzo. Z této oblasti pochází nejprodávanější víno z naší široké nabídky – Moltepulciano d´Abruzzo Riserva Rocca Antica. Doporučit můžeme také Primitivo di Camillo Vini, nebo jedno ze tří nejlepších italských Primitivo – Folle.

Ačkoli si můžete připadat jako na severu Afriky, dostali jste se s námi až do nejjižnější italské oblasti – do Sicílie. Nehostinná, suchá příroda plodí plná, vyzrálá a u vyšších řad často barikovaná vína, která nesmí chybět v žádné vinotéce skutečného milovníka vína. Nejznámějším producentem je Planeta, jehož vína objevíte i u nás. Na zdraví!